راهنمای خرید کولر گازی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 270
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط blUe MoOn   
جمعه, 07 تیر 1387 ساعت 16:23koolergazi

 اگر شما برای این روزهایتان به فکرخنکی هستید و هنوز اقدامی نکرده اید ، می توانید کولرگازی را هم به گزینه هایتان اضافه کنید و بعد انتخاب کنید.

گروهی به غلط گمان می کنند که کولرگازی بسیار گران تر از انواع آبی است اما واقعاً این طور نیست. اگر شما یک کولر مثلا شش هزار آبی بخرید، تقریباً همان پولی را پرداخته اید که دیگران برای خرید یک کولرگازی پنجره ای پرداخته اند، پس بدون پیش داوری به بازار بروید.

برای خرید یک کولر گازی مناسب، باید به نکات مختلفی توجه کرد. برخی از آنها را می توانید در ادامه بخوانید و برخی دیگر را حتماً فروشنده به شما خواهد گفت. تنها می ماند حساسیت شما نسبت به نکات مهم که مسئله ای شخصی است و اگر کسی به توصیه ها توجه نکند، تقصیر با خود اوست.

و اما نکات مهم :

1- گفته شد که بدون پیش داوری به بازار بروید. همچنین پیش از آنکه یک مارک خاص را انتخاب کنید و یا بدون هیچ انتخابی به بازار بروید. در مورد ویژگی ها و مشخصات فنی انواع کولر گازی اطلاعاتی کسب کنید. اگر بدون آگاهی کافی راهی بازار شوید، تنها سر در گمی برایتان حاصل می شود، پس اولین کاری که باید کرد. کسب اطلاعات است.

2- به خاطر داشته باشید که سخن دوستان و فامیل و آشنایان و یا حتی شایعات، شاید درباره کیفیت غذای یک رستوران مرجع خوبی باشد، اما قطعاً نمی توان به این گونه سخنان، درباره کولرگازی اطمینان کرد. توجه داشته باشید که شما قرار است بیش از 300 هزار تومان پول خرج کنید. پس اطلاعات لازم را از مرجع مطمئن کسب کنید..

3- اطلاعاتی که باید درباره یک کولر گازی داشته باشید عبارتند از : پنل (در کولرهای اسپلیت) توان گرمایش وسرمایش هر پنل نوع کمپرسور برق مصرفی بر حسب امپر توان مصرفی کل برحسب وات .ابعاد کولر در کولرهای پنجره ای خود دستگاه و  درانواع  اسپیلت دستگاه داخلی وزن خالص رده انرزی میزان صدای کولر در هنگام کار و....این گونه اطلاعات در برو شورهای انگلیسی بدانید سایت اینترنتی هر مارک اطلاعات خوبی به شما می دهد .

4- توجه داشته باشید که همیشه انتخاب یک مارک مشهور همه چیز نییست. همچنین پرداخت پول زیاد هم ملاک نیست .مهم این است که جنس خوبی بخرید.

5- درانتخاب نوع وقدرت یک کولر ابعاد اتاق شما بسیار مهم است .گاهی شما برای یک اتاق کوچک کولر گازی با قدرت بالایی خریداری می کنید و بعد مجبور هستید که همیشه ان رادر حالت کم قرار دهید ویا از شدت سرمایش اذیت شوید .دران هنگام شما پول خود را دور ریخته اید.

6- توجه داشته باشید که کولرهای دیواری یک دستگاه خارجی هم دارند. پس به هنگام خرید این نوع کولرها به جایی که دستگاه خارجی باید قرار گیرد و نحوه ارتباط ان با دستگاه داخلی هم توجه کنید .

7- نکته مهم در کولرهای گازی ظرفیت سرمایشی انها است. ساده ترین کار برای دانستن این نکته و هماهنگ کردن ان با ابعاد اتاق، یک تماس تلفنی با شرکت سازنده و یا فروشنده کولر است. کارشناسان این شرکت ها شما را راهنمایی می کنند .

8- موتور برخی کولر های گازی برای منا طق جغرافیایی ساخته شده اند .مثلا برخی از انها ویزه مناطق گرم ومرطوب هستند که قیمت بالا تری دارند .اگر شما در جایی مثل تهران زندگی می کنید نیازی  به این گونه کولر ها ندارید .پس قبل از خرید، نوع استفاده را تعیین کنید تا دچار ضرر نشوید .

9- برق مصرفی کولر های پنجره ای 5/2برابر کولر های اسپیلیت است. اگر با حوصله و تحقیق کولری را انتخاب کنید - حتی اگر کمی گران تر باشد -که رده برق مصرفی ان A باشد، در طول چند سال این مبلغ از پرداخت قبض جبران خواهد شد.

10- حالا نوبت خرید کولر است. کوتاه ترین، بهترین و معمول ترین روش خرید کولر پس از مشاوره و جمع آوری اطلاعات و تصمیم گیری نهایی به صورت تلفنی است. فقط کافی است اطلاعات لازم، شامل متراژ محل، تعداد پنجره، ساعات استفاده از کولر تعداد نفرات ساکن در محیط و ... را به کار شناسان فروش اعلام کنید. بقیه کارها به صورت خودکار انجام می گیرد .

11- چه به بازار بروید و چه تلفنی جنس مورد نظر را تهیه کنید، حتما باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید، بدانید که امضا کردن فرم تحویل کولر پس از نصب، یعنی تایید صحت نصب وسلامت کولر پس هر کاری لازم است تا پیش از امضای برگه انجام دهید.

12- کولر های گازی که به صورت قاچاق وارد شده اند، سریال ساخت دستگاه با تیغ از روی کارتون بریده شده ویا مخذوش است و فاقد گارانتی هستند. البته که کمی ارزان تر اند ولی خرید آنها یعنی ریختن پول در جوی آب ! پس کولر بدون ضمانت نامه نخرید .

13- متاسفانه در ایران داشتن ضمانت نامه برای کالا اجباری نیست و فقط مزیت یک کالا محسوب می شود. این مسئله باعث می شود گاهی مندرجات بعضی از ضمانت نامه ها آن قدر دو پهلو وگنگ باشد که مصرف کننده به کمترین حقوق خود برسد، پس اطلاع از مندرجات ضمانت نامه شرکت ها از ضررهای احتمالی جلوگیری خواهد کرد .

14- قیمت کولر های گازی اعلام شده از سوی شرکت های داخلی یا خا رجی، به قیمت درب کارخانه، عمده فروش ومصرف کننده تقسیم می شود، همچنین در فصول مختلف سال قیمت ها تغییر می کنند .بهترین کار پرسیدن دقیق قیمت است .

15- مواظب هزینه های پنهان بعد از خرید باشید. نصب اکثر کولرها رایگان است ولی هزینه هایی مانند لوله،آهنگری و ... برعهده خریدار است .همجنین گاهی از مواقع قیمت قطعات یدک و دستمزد خدمات بعد از فروش شرکت ها، از خود کولر خریداری شده بیشتر است.

16- تعداد مراکز نصب سرویس خدمات بعد از فروش شرکت های وارد کننده و تولید کننده کولر مزیتی است نسبت به رقبا .

17- از فروشنده بخواهید نزدیک ترین محل نمایندگی نصب و یا دفتر اصلی خدمات بعد از فروش کولر خریداری شده را زیر فاکتور قیدکند .چرا که در صحت وسهولت ارتباط و نصب سریع کولر موثر است .

18- داشتن دفترچه راهنمایی فارسی و یا CD راهنمای استفاده از کولر و یا خدمات دوره ای رایگان، می تواند مزیتی برای انتخاب مارک مورد نظر باشد .

19- شروع ضمانت نامه های کولر اغلب شرکت ها دارای سه گزینه است.

الف_ از تاریخ صدور فاکتور

ب_ از تاریخ نصب

ج_ از تاریخ تولید

شما بهتر است که گزینه دوم را انتخاب کنید .

20- کنترل از راه دور و پانل کولر (در کولر های اسپلیت) توسط برخی از شرکت ها ضمانت نمی شود و یا ضمانت کمپرسور در مدت گارانتی، با قید شرط واما و اگر است. عبارت "بدون قید و شرط کمپرسور گارانتی می شود" تضمیم کننده منافع شماست .

21- مقررات بعضی از شرکت های نصب کننده کولر به ااین صورت است که شماره سریال درج شده روی کارتن محصول را از شما می خوا هند. بهتر است تا رسیدن کولر، شماره سریال را از فروشنده گرفته و به خدمات بعد از فروش جهت نوبت گیری نصب اعلام کنید .

22- پرداخت هر گونه وجه اضافی خارج از تعرفه نصب را با شرکت اصلی هماهنگ کنید.

23- استفاده از مواد ضدزنگ در کولر های اسپلیت باعث طولانی شدن عمر دستگاه وشبکه کندانسوز و تبادل سریع گرما وسرما می شود ودر کاهش مصرف برق و راندمان نهایی تاثیر متقابل دارد .

24- در ساخت کولرهای پنجره ای که علاوه بر سرمایش گرما زا نیز هستند، از پمپ گرما یا المنت استفاده شده که پمپ گرما بهترعمل می کند.

25- اگرکولرباکنترل ازراه دورمی خرید، بهتراست دکمه خاموش وروشن کردن کولر، علاوه بر کنترل روی پانل کولر نیز تعبیه شده باشد.

  

منبع : عصر ارتباط


 

::: در صورت مفید بودن این مطلب ضمن فرستادن یک صلوات جهت سلامتی خود ، کاربران و مدیران فانوس ، این مطلب را در گوگل محبوب کنید :

 


 

 آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 27 مرداد 1390 ساعت 04:36
 

نظرات  

 
0 #10 ناصر پورمشکی 1392-05-04 18:54
با تشکر از راهنمائی شما استاد ارجمند وباصلوات برای سلامتی شما وصلوات دیگر برای روح امواتتان .
نقل قول
 
 
0 #9 احسان کریمی 1392-05-03 11:17
با سلام و خسته نباشید
بنده در شهر کرمانشاه زندگی میکنم و قصد خرید کولر گازی برای 90 متر مربع خانگی دارم، دمای هوا در تابستان ها تا نهایت 45 درجه سانتیگراد میرسه خواستم بدونم برای این نوع آب و هوا که شرجی هم نیست چه نوع کمپرسور کولری مناسبه، در ضمن مصرف برقش برم زیاد مهم نیست
با تشکر
نقل قول
 
 
0 #8 احسان کریمی 1392-05-03 11:16
ا سلام و خسته نباشید
بنده در شهر کرمانشاه زندگی میکنم و قصد خرید کولر گازی برای 90 متر مربع خانگی دارم، دمای هوا در تابستان ها تا نهایت 45 درجه سانتیگراد میرسه خواستم بدونم برای این نوع آب و هوا که شرجی هم نیست چه نوع کمپرسور کولری مناسبه، در ضمن مصرف برقش برم زیاد مهم نیست
با تشکر
نقل قول
 
 
+2 #7 بهزاد 1392-03-23 11:34
با سلام
احتراما اینجانب بهزاد ابراهیمی کارشناس ایمنی و بهداشت در شرکت گسترش فولاد سهند عجب شیر هستم و دنبال کولر برای کابین جرثقیل سقفی در ارتفاع 30 متری می باشم لذا خواهشمند است در صورت وجود کارشناس این جانب را راهنمایی نمایید (بهزاد ابراهیمی -09149208764 )
نقل قول
 
 
+2 #6 mahdi mirzaei 1391-04-24 13:43
[quote name="ahs_74"]سلام
ببخشید من یه اسپلیت کم مصرف با برچسب انرژی A میخواستم که ازنظر سرمایشی خیلی خوب باشه و فضای خونه خنک بمونه نه اینکه بعد از اینکه خاموشش کردیم بلافاصله خونه گرم بشه ، خونمون کلا 100متره، اگه میشه راهنمایی کنید،اگه میشه یه ایمیل بهم بزنی
نقل قول
 
 
-1 #5 فاطمه 1391-04-11 12:28
سلام مرسی مطالعه کردم امیدوارم بتونم از مطالب ارزشمندتون استفاده کنم برای سلامتی شما هم صلوات میفرستم
براتون آرزوی موفقیت دارم :roll:
نقل قول
 
 
+9 #4 رضا عشق ابادي 1391-02-17 12:19
سلام و خسته نباشيد به شما.2 ت سوال دارم:
1-من ميخام يه كولر برا سوييتم بخرم حدود 30 متره .
2-وقتي ميگن مصرف يه كولر 1 كليو وات هس يعني برا چه زمان استفاده اين مقدار برق مصرف ميشه؟
3-مصرف A واقعي باشه.
نقل قول
 
 
+1 #3 مسلم نورالهي 1391-02-16 08:26
با سلام و خسته نباشيد به شما: بنده تازه خانه خريدم در حدود 70 متر است. هنوزكليد آن را نگرفته‌ام. در موقع خريد متوجه شدم جاي كولرگازي هم در حال و هم در يكي از اتاقها
گذاشته شده است وبنده بايد كولر آن را بخرم. هيج سررشته‌اي از خريد كولرگازي ندارم.اين مطالب و نكات شما را خواندم ولي هنوز گيجم كه چه بحرم. حال بنده نه بزرگ است و نه كوچك به اندازه يك فرش 12 متري كمي هم بزرگتر است.اتاق خواب هم تقريباً 9 متر است. تعداد ساكنين 4 نفر است. حال با اين شرايط بنده چه كولري بخرم خوب است و هم كم مصرف باشد. لطفاً مرا راهنمايي كنيد.
نقل قول
 
 
+3 #2 مهری 1390-12-12 11:58
سلام من یک کولر اسپیلت سرمایشی میخوام برای اتاق 6*6 چه مارکی و چند قدرتی بخرم؟ 18 هزار خوبه؟ میشه برام ایمیل کنین
نقل قول
 
 
-1 #1 ahs_74 -623-09-08 03:30
سلام
ببخشید من یه اسپلیت کم مصرف با برچسب انرژی A میخواستم که ازنظر سرمایشی خیلی خوب باشه و فضای خونه خنک بمونه نه اینکه بعد از اینکه خاموشش کردیم بلافاصله خونه گرم بشه ، خونمون زیاد بزرگ نیست و کلا 90 متره ، قیمتش هم تا یک و 500 ، اگه میشه راهنمایی کنید ، راستی من فقط میخوام از سیستم سرمایشی استفاده کنم نه گرمایشی ! اگه میشه یه ایمیل بهم بزنید
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
Refresh

محبوب ترین مطالب

koolergazi.jpg

راهنمای خرید کولر گازی

بازدیدها 102281
eh02.gif

راهنماي خريد هارد ديسك هاي اكسترنال

بازدیدها 52003
air06.jpg

بررسی انواع کولر گازی

بازدیدها 37698
eh02.gif

راهنمای خرید فلش مموری

بازدیدها 31504
lcdorplasma.jpg

ال سی دی یا پلاسما

بازدیدها 30321
در گوگل محبوب کنید
در صورت رضایت از فانوس در گوگل محبوب کنید :

نظرسنجی
نظر شما در مورد قالب جدید فانوس چیست ؟
 
اشتراک در خبرنامه


نشانی ایمیل :

اشتراک توسط فیدبرنر

:: کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد (84-90) و هرگونه کپی برداری از مطالب سایت تنها با اجازه مدیر سایت امکان پذیر می باشد .( طراحی شده توسط » جلفانیک ) ::