چگونه جلوي هدر رفتن باتري گوشي را بگيريم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه, 23 آبان 1386 ساعت 00:47
همه با جمله معروف دستگاه مشترك مورد نظر خاموش است مواجه مي‌شوند و شما نيز تمام روز احساس مي‌كنيد چيزي كم داريد.......

 هيچ احساسي بدتر از تمام شدن شارژ موبايل در وسط روز نيست، زماني كه كلي كار با گوشي خود داريد و افراد مختلفي قرار است با شما تماس بگيرند، اما همه با جملmobile06ه معروف "دستگاه مشترك مورد نظرخاموش است" مواجه مي‌شوند و شما نيز تمام روز احساس مي‌كنيد چيزي كم داريد.
 

اما براي برطرف كردن اين مشكل نيز راه‌حل‌هايي وجود دارد و شما با كمي توجه مي‌توانيد عمر باتري گوشي‌تلفن‌همراه خود را طولاني‌تر كنيد.

 

روش اول: قابليت‌ها و تنظيمات
 

گوشي‌هاي امروزي تعداد زيادي قابليت دارند كه تمام آنها باتري مصرف مي‌كنند، در نتيجه اگر به هر كدام از آنها نياز نداشتيد مي‌توانيد خاموششان كنيد. برخي گوشي‌ها راه‌هاي مختلفي براي جلوگيري از هدر رفتن باتري در اختيار كاربر قرار مي‌دهند، مثلا گوشي را در حالت آماده باش يا Stand by قرار مي‌دهد و يا زماني كه از برخي قابليت‌ها استفاده نمي‌كنيد، آنها را خاموش مي‌كند.

شما معمولا مي‌توانيد تمام اين تنظيمات را در منو "Settings " يا "Tools " تغيير دهيد. تمام قابليت‌هاي جديدي كه به گوشي‌ها افزوده مي‌شود، باتري مصرف مي‌كنند و با اين كه كيفيت باتري‌ها بهتر شده ، اما همچنان آنقدر خوب نيستند كه بتوانند انرژي را براي مدت زمان طولاني در خود نگهدارند.
 

اگر از بلوتوث‌تان استفاده نمي‌كنيد، آن را خاموش كنيد

 يكي از معروف‌ترين برنامه‌هاي باتري خور، بلوتوث است كه اغلب بدون دليل روشن مي‌ماند. بلوتوث يك استاندارد راديويي است كه مي‌توان به وسيله آن ديتاها و اطلاعات را نقل و انتقال داد، اما براي اين كار، باتري زيادي مصرف مي‌كند. اگر از هدست‌هاي بلوتوث استفاده نمي‌كنيد، بعد از نقل و انتقال فايل‌هايتان به گوشي ديگرفراموش نكنيد آن را خاموش كنيد.
 

نور صفحه نمايش‌تان را كم كنيد

 قابليت ديگري كه خيلي بايد حواستان به آن باشد، نور صفحه نمايش‌تان است. برخي گوشي‌ها به صورت اتوماتيك نور صفحه نمايش را متناسب با نور محيط تغيير مي‌دهند، اما اغلب گوشي‌ها چنين قابليتي ندارند. اغلب گوشي‌ها به صورت پيش‌فرض روي روشن‌ترين حالت صفحه نمايش تنظيم شده‌اند و شما مي‌توانيد با مراجعه به منوي تنظيمات، نور آن را كمتر كنيد.


 معمولا براي ديدن صفحه نمايش و خواندن آن نياز نداريد نور آن خيلي زياد باشد، در نتيجه هرچه ميزان آن را كمتر كنيد، انرژي كمتري از دست مي‌دهيد. برخي گوشي‌ها گزينه‌اي نيز در اختيارتان قرار مي‌دهند كه مي‌توانيد تنظيم كنيد صفحه نمايش‌تان تا چه مدت زماني روشن بماند. كمتر كردن اين مدت نيز در كمتر هدر رفتن باتري‌تان كمك مي‌كند.

 از عكس‌هاي متحرك و زنگ با صداي بلند استفاده نكنيد

 محافظ‌هاي صفحه نمايش و عكس‌هاي پس‌زمينه متحرك ممكن است زيبا و هيجان‌انگيز به نظر برسند، اما باتري زيادي مصرف مي‌كنند؛. پس براي مصرف كمتر باتري بهتر است از اين عكس‌ها استفاده نكنيد. زنگ با صداي بلند و ويبره نيز انرژي زيادي مصرف مي‌كنند، در نتيجه بهتر است چند پروفايل با صداهاي مختلف زنگ و ويبره بسازيد تا زماني كه لازم نبود، از پروفايل بدون ويبره و زنگ با صداي نه چندان بلند استفاده كنيد.


 كمتر از تلفن استفاده كنيد
 

اگر باتري گوشي‌تان در حال تمام شدن بود و منتظر تماس خاصي نبوديد مي‌توانيد حتي گوشي‌تان را خاموش كنيد. بازي كردن و يا گوش دادن به موسيقي توسط گوشي كار هيجان‌انگيزي و وقت‌پركني است ولي باتري زيادي هم مصرف مي‌كنند.
 

استفاده از شبكه‌هاي 3G، GPRS وWi-Fi

 استفاده از شبكه‌هاي 3G، GPRS و Wi-Fi در ايران به خاطر در دسترس نبودن امكانات مخابراتي امكان‌پذير نيست، اما جزو قابليت‌هايي هستند كه باتري زيادي مصرف مي‌كنند. در نتيجه اگر در كشوري بوديد كه مي‌توانستيد از اين قابليت‌ها استفاده كنيد، آن را طوري تنظيم كنيد كه تنها زماني كه به آن احتياج داريد فعال شود.
 

روش دوم: قدرت سيگنال

 

اگر در محلي قرار داريد كه گوشي‌تان مرتب مجبور مي‌شود به دنبال سيگنال براي تعيين ميزان آنتن‌دهي بگردد، بدانيد يكي از علل زودتر تمام شدن باتري گوشي‌تان نيز همين است. زماني كه در جايي هستيد كه آنتن‌دهي كمتري دارد، گوشي شما بايد انرژي بيشتري براي برقراري ارتباط با نزديك‌ترين ايستگاه مخابراتي مصرف كند به خاطر همين مطلب بهتر است به دنبال مكاني در خانه يا محل كارتان بگرديد كه آنتن‌دهي بهتري دارد و گوشي‌تان را همان‌جا بگذاريد. علاوه بر آن زماني كه مي‌خواهيد با كسي تماس بگيريد، ببينيد آنتن گوشي‌تان بيشتر از 3 خط باشد.
 

اگر در محلي هستيد كه اصلا آنتن نداريد، بهتر است گوشي خود را خاموش كنيد و وقتي به جايي رسيد كه آنتن داشتيد، گوشي‌تان را دوباره روشن كنيد.
 

روش سوم: باتري‌تان را بشناسيد!
 

اغلب گوشي‌هاي جديد، باتري‌هاي ليتيومي دارند تا باتري‌هاي نيكلي. در مورد باتري‌هاي نيكلي، قبل از اولين بار استفاده بايد گوشي خود را تا 10 ساعت روي شارژ مي‌گذاشتيد تا آماده استفاده مي‌شد، اما در مورد باتري‌هاي ليتيومي، تنها تا زماني كه اعلام مي‌كند باتري پر شده است، كافي است.


 يكي ديگر از معايب باتري‌هاي نيكلي اين است كه بعد از مدتي استفاده از باتري و شارژ كردن مجدد آن، بايد بگذاريد باتري كاملا خالي شود، چون درغير اين صورت باتري زود خراب مي‌شود، اما اين مشكل در مورد باتري‌هاي ليتيومي وجود ندارد.
 

باتري‌هاي ليتيومي را هر وقت كه لازم بود شارژ كنيد و لازم نيست صبر كنيد تا شارژ آن كاملا تخليه شود.
 

باتري را خنك نگهداريد و جلوي آفتاب نگذاريد
 

باتري‌هاي ليتيومي در خود تجهيزات الكتريكي دارند كه آنها را در مقابل حرارت زياد محافظت مي‌كند، در نتيجه اگر گوشي‌تان را شب تا صبح يا در مدت زمان طولاني روي شارژ بگذاريد، صدمه‌اي به آن وارد نمي‌شود. اما با اين حال حتي اگر يك باتري ليتيومي را بيش از يك هفته روي شارژ بگذاريد، صدمه مي‌بيند.  اگر گوشي‌تان را مرتب مقابل نور مستقيم آفتاب و يا نزديك رادياتور هم بگذاريد، چنين اتفاقي برايش مي‌افتد.


 بعد از دو سال، يك باتري جديد بخريد
 

يك باتري ليتيومي، معمولا تنها تا 300 الي 500 بار شارژ كردن عمر مي‌كند، در نتيجه اگر از باتري‌تان يكي دو سال استفاده كرديد، بايد به فكر عوض كردن آن باشيد. به شما توصيه نمي‌كنيم همراه با گوشي‌تان يك باتري اضافه بخريد، چون حتي اگر از باتري ليتيومي استفاده هم نكنيد، بعد از اين مدت خراب مي‌شود، در نتيجه هنگام خريد به تاريخ مصرف آن دقت كنيد.

 استفاده از هر كدام از لوازم و دستگاه‌ها، ويژگي‌ها و روش‌هاي خاص خود را دارد كه با مراجعه به دفترچه راهنما آن مي‌توانيد با آنها آشنا شويد كه با روش‌هاي بهينه نگاهداري از لوازم خود آشنا شويد. در اين حالت، هم مي‌توانيد از تمام قابليت‌هاي آن نهايت استفاده را ببريد و هم با نگهداري درست از آن، عمر مصرف دستگاه را زيادتر كنيد.

 

 

افزودن نظر


کد امنیتی
Refresh

محبوب ترین مطالب

koolergazi.jpg

راهنمای خرید کولر گازی

بازدیدها 102295
eh02.gif

راهنماي خريد هارد ديسك هاي اكسترنال

بازدیدها 52009
air06.jpg

بررسی انواع کولر گازی

بازدیدها 37706
eh02.gif

راهنمای خرید فلش مموری

بازدیدها 31514
lcdorplasma.jpg

ال سی دی یا پلاسما

بازدیدها 30331
در گوگل محبوب کنید
در صورت رضایت از فانوس در گوگل محبوب کنید :

نظرسنجی
نظر شما در مورد قالب جدید فانوس چیست ؟
 
اشتراک در خبرنامه


نشانی ایمیل :

اشتراک توسط فیدبرنر

:: کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد (84-90) و هرگونه کپی برداری از مطالب سایت تنها با اجازه مدیر سایت امکان پذیر می باشد .( طراحی شده توسط » جلفانیک ) ::