چيپ‌ست‌هاي Intel G33,G31 Express مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 4
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه, 24 مهر 1386 ساعت 12:30

چيپ‌ست‌هاي Intel G33,G31 Express

intel_g31_g33با توجه به گستردگي بسيار زياد زمينه‌هاي استفاده از كامپيوتر و نياز كاربران به پيكره بندي‌هاي گوناگون، شركت‌هاي مختلف اقدام به توليد راه‌حل‌هاي متفاوتي براي هر دسته از كاربران مي‌نمايند. در اين ميان سيستم‌هايي كه براي انجام كاربردهاي خانگي و دفتري تهيه شده‌اند به دليل داراي بودن قيمت مناسب از محبوبيت بسيار زيادي برخوردار شده‌اند. اين‌گونه سيستم‌ها معمولا از مادربردهايي استفاده مي‌كنند كه براي كاهش‌هزينه بسياري از واحد‌هاي مورد نياز را به صورت مجتمع در خود دارند

اين‌گونه سيستم‌ها معمولا از مادربردهايي استفاده مي‌كنند كه براي كاهش‌هزينه بسياري از واحد‌هاي مورد نياز را به صورت مجتمع در خود دارند. پردازنده گرافيكي يكي از واحد‌هايي است كه به طو‌ر معمول به صورت جداگانه توليد مي‌شود. اما از آنجايي‌كه بيشتر كاربران خانگي و دفتري كه از سيستم‌هاي خود به عنوان دستگاهي همه منظوره استفاده مي‌كنند نياز به بهره گيري از توان بالايي در زمينه پردازش گرافيكي ندارند، توليد چيپ‌ست‌ها و مادربردهايي كه از پردازنده‌هاي گرافيكي مجتمع استفاده مي‌كنند بسيار افزايش يافته‌ و اين محصولات در ميان كاربران از محبوبيت فوق‌العاده‌اي برخوردار شده‌اند. در همين راستا شركت ‌Intel به عنوان بزرگترين توليد كننده چيپ‌ست‌ها و پردازنده‌ها، اقدام به معرفي نسل جديد چيپ‌ست‌هاي خود با پردازنده گرافيكي داخلي كرده است. چيپ‌ست‌هاي‌ Intel G31,G33 Express براي استفاده در بازار سيستم‌هاي با قيمت متوسط طراحي شده و شركت Intel قصد دارد آن را جايگزين چيپ‌ست‌هاي سري G965 نمايد. اين چيپ‌ست‌ها به امكانات جديد و متنوعي مجهز هستند كه آن‌ها را به يكي از بهترين پلاتفورم‌ها براي كاربراني كه به قيمت مناسب در كنار كارايي خوب اهميت مي‌دهند بدل كرده است. چيپ‌ست‌هاي Intel G31,G33 Express از نسل جديد پردازنده‌هاي 45 نانومتري پشتيباني كرده و توانايي برآورده كردن تمامي نيازمندي‌هاي Windows Vista Premium را در سيستم‌هاي ميان قيمت دارا مي‌باشند. پلاتفورم‌هاي دسك تاپي كه از اين چيپ‌ست‌ها استفاده مي‌كنند قادر به پشتيباني از تمامي پردازنده‌هاي Intel Core2 Duo و يا Core2 Quad خواهند بود. تكنولوژي‌هاي و امكانات جديدي كه در اين چيپ‌ست‌ها پيش بيني شده است مي‌تواند نيازمندي‌هاي بسياري از كاربران را برآورده كند. با پشتيباني از گذرگاه سيستم 1333 مگاهرتزي (1066 مگاهرتز در چيپ‌ست G31) ، حافظه‌هاي DDR2، پشتيباني از سيستم عامل Windows Vista Premium، پردازنده‌هاي جديد 45 نانومتري و تكنولوژي Intel Fast Memory Access (Intel FMA)چيپ‌ست هاي Intel G33,G31 Express قادر است تا كارايي و قابليت انعطاف بسيار خوبي را براي كاربردهاي روزمره فراهم ‌كند.

تکنولوژی Viiv در چيپ‌ست‌هاي Intel
تكنولوژي Viiv در چيپ‌ست‌ها و پردازنده‌هاي Intel، مجموعه اي تكنولوژي‌ها است كه به گونه‌اي طراحي شده‌اند تا اجراي سرگرمي‌هاي خانگي را ساده‌تر و جذاب‌تر كنند. چيپ‌ست Intel G33,G31 Express به همراه چيپ‌هاي پل جنوبي ICH7(DH) و ICH9(DH) از تكنولوژي Intel Viiv پشتيباني مي‌كند.

كارايي بالاتر و اجراي سريعتر نرم‌افزارها
چيپ‌هاي‌ پل شمالي Intel G33,G31 Express شامل تعداد زيادي از بهينه سازي‌هاي اساسي در معماري براي افزايش كارايي سيستم بوده است. اين چيپ‌ست‌ها از تكنولوژي‌هايي چون "دسترسي سريع به حافظه" پشتيباني مي‌كنند كه آن‌ها را قادر مي‌سازد تاخير‌ها را در هنگام خواند و نوشتن از/ به روي حافظه تا حد بسيار زيادي كاهش دهد. اين بهبودها بر روي چيپ پل شمالي اين چيپ‌ست همچنين امكان پشتيباني از نسل بعدي پردازنده‌هاي 45 نانومتري Intel Core 2 را نيز براي آن ايجاد كرده است.

پردازنده گرافيكي داخلي
چيپ‌ست‌هاي Intel G33,G31 Express داراي توانايي‌هاي گرافيكي بسيار مناسبي هستند كه قادر به برآورده كردن نيازهاي پايه بسياري از كاربران مي‌باشد. اين چيپ‌ست‌ها به پردازنده گرافيكي Intel Graphic Media Accelerator 3100 (Intel GMA 3100) مجهز شده‌اند كه از DirectX 9.0، سايه‌زن‌هاي نسخه 2.0 و Open GL 1.4 پشتيباني مي‌كند. پردازنده‌گرافيكي Intel GMA 3100 داراي كارايي گرافيكي مناسب و سرعت پاسخ‌دهي خوبي بوده و از آخرين سيستم عامل‌هاي ارايه شده براي كامپيوتر‌هاي شخصي، از جمله Windows Vista، پشتيباني به عمل مي‌آورد.

چيپ‌هاي پل جنوبي Intel ICH9/R, ICH7/R
چيپ‌ست‌هاي Intel G33,G31 Express به تكنولوژي‌هايي چون Intel Matrix Storage2 مجهز شده است و با بهره گيري از پل‌هاي جنوبي ICH9/R,ICH7/R قادر هستند تا از جديدترين ابزارهاي ذخيره سازي SATA با سرعت 3 گيگابيت برثانيه پشتيباني كند. علاوه بر اين پشتيباني از پيكره‌بندي RAID 0,1,5,10 به كاربران اجازه مي‌دهد تا ديسك‌هاي سخت خود را با توجه به نيازمندي‌هاي خود به صورت كاملا انعطاف پذير پيكره‌بندي كنند. براي مثال داده‌هاي مهم مي‌توانند در آرايه‌اي ذخيره شوند كه توانايي ايجاد قابليت اطمينان بسيار بالايي را دارا است، در حالي كه كاربردهاي حساس به كارايي مانند بازي‌ها قادر خواهند بود در آرايه جداگانه‌اي كه براي ارايه بالاترين كارايي طراحي شده است، ذخيره گردند. بعلاوه با پشتيباني از درگاه كنترلي پيشرفته AHCI، عملكرد‌هايي چون اتصال و يا جداسازي ابزارها به صورت سريع و در هنگام روشن بودن سيستم (Hot-Plug) و صف بندي محلي دستورات (NCQ) در دسترس قرار مي‌گيرد كه سيستم را قادر مي‌سازد تا از مزاياي چون سرعت بوت بيشتر و افزايش پهناي باند در دسترس بهره‌مند شود.
در نهايت چيپ‌ست‌هاي Intel G33,G31 Express از پردازنده صوتي با وضوح بالاي Intel نيز پشتيباني مي‌كنند. با استفاده از اين پردازنده صوتي قدرتمند قادر خواهيد بود تا بهترين تجربه را در زمينه پخش موسيقي و يا ايجاد سينماي خانگي بدست آوريد.

مشخصات

مزايا

پشتيباني از گذرگاه سيستم) 1333)، 1066 و 800 مگاهرتزي

پشتيباني از پردازنده‌هاي Intel Core2 Duo و Intel Core2 Quad

پشتيباني از درگاه PCI Express نسخه 1.1

ارايه پهناي باند 8 گيگابايتي براي اتصال كارت‌هاي گرافيك

پشتيباني از تكنولوژي دسترسي مستقيم به حافظه از Intel

كنترل كننده حافظه به روز رساني شده كه قادر است با بهينه سازي استفاده از پهناي باند حافظه و كاهش تاخير‌ها كارايي را افزايش دهد.

پشتيباني از پيكره بندي دوكاناله براي حافظه‌هاي DDR2

پشتيباني از حافظه‌هاي DDR2DDR3 در چيپ‌ست G33) و قابليت آدرس‌دهي حداكثر 4 گيگابايت (8 گيگابايت در چيپ‌ست G33) حافظه و توانايي پشتيباني از محاسبات 64 بيتي

پشتيباني از تكنولوژي حافظه انعطاف پذير

ايجاد تسهيل در به‌روز رساني سيستم با امكان استفاده از ماژول‌هايي با ظرفيت و مشخصات متفاوت در پيكره بندي دو كاناله.

پردازنده گرافيكي Intel GMA3100

افزايش كارايي در هنگام اجراي نرم‌افزارهاي سه‌بعدي و بازي‌ها با پشتيباني از DirectX 9.0c و سايه زن‌هاي نسخه 2.0 به همراه OpenGL 1.4 و همچنين پشتيباني از اينترفيس سه بعدي Aero در Windows Vista

پشتيباني از صداي با وضوح بالاي Intel

پشتيباني داخلي از صداي فراگير ديجيتال و ارايه امكانات پيشرفته‌اي چون پردازش جريان‌هاي چندگانه صوتي.

پشتيباني از تكنولوژي Intel Matrix Storage

پشتيباني از پيكره‌بندي‌هاي RAID0,1,5,10 براي ايجاد آرايه‌هاي ديسك‌‌هاي سخت و افزايش كارايي و قابليت اطمينان ابزارهاي ذخيره سازي.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
Refresh

محبوب ترین مطالب

koolergazi.jpg

راهنمای خرید کولر گازی

بازدیدها 102280
eh02.gif

راهنماي خريد هارد ديسك هاي اكسترنال

بازدیدها 52002
air06.jpg

بررسی انواع کولر گازی

بازدیدها 37697
eh02.gif

راهنمای خرید فلش مموری

بازدیدها 31503
lcdorplasma.jpg

ال سی دی یا پلاسما

بازدیدها 30320
در گوگل محبوب کنید
در صورت رضایت از فانوس در گوگل محبوب کنید :

نظرسنجی
نظر شما در مورد قالب جدید فانوس چیست ؟
 
اشتراک در خبرنامه


نشانی ایمیل :

اشتراک توسط فیدبرنر

:: کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد (84-90) و هرگونه کپی برداری از مطالب سایت تنها با اجازه مدیر سایت امکان پذیر می باشد .( طراحی شده توسط » جلفانیک ) ::