راهنمای خرید پرینتر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 4
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط blUe MoOn   
دوشنبه, 03 فروردین 1388 ساعت 17:21

printer

 

 

چاپگر ازمتداول ترین دستگاه های خروجی در کامپیوتر است که از آن به منظور چاپ اطلاعات استفاده می شود . کاربران کامپیوتر صرف نظر از نوع استفاده ، ممکن است در مقطع زمانی خاصی نیازمند استفاده از چاپگر باشند. چاپگر ها دارای انواع متفاوتی هستند : جوهر افشان ، لیزری تک رنگ و لیزری رنگی . هر یک از چاپگرها (از چاپگر های جوهر افشان تا چاپگرهای لیزری ) دارای طراحی منحصر به فرد خود بوده و به منظور اهداف و کاربردهای خاصی ، طراحی شده اند.


جایگاه چاپگر

بیشتر متقاضیان در زمان انتخاب یک چاپگر ، علاوه بر در نظرگرفتن قیمت ، به پارامتر های دیگری نظیر سرعت و کیفیت نیز دقت می کنند و در اکثر موارد به دنبال خریدمحصولی هستند که تمام پارامترهای فوق در آن ها رعایت شده باشد. تولید کنندگان هم با اتکا به این مسئله سعی در افزایش کارایی محصولات خود و افزایش رضایت مشتریان دارند.چاپگرهای جوهر افشان باامکان اتصال به دوربین های دیجتال، تحولی بزرگ را در زمینه چاپ تصاویر ایجاد کرده اند. در مواردی که از جوهر و کاغذ مخصوص چاپ تصاویر در چاپگر های جوهر افشان استفاده شود ، تصاویر چاپ شده دارای کیفیت بسیار بالایی خواهند بود. کیفیت چاپ در چاپگر های لیزری تک رنگ ، یکی از نکات مهم و برجسته این نوع از چاپگر ها به حساب می آید. با توجه به امکانات ارائه شده توسط این نوع از چاپگرها ، نظیر حافظه و سینی محل استقرار کاغذ ،می توان از آنان در مواردی که به چاپ تعدادزیادی صفحه نیاز است ، استفاده کرد.از چاپگر های لیزری رنگی می توان به منظور چاپ متن و تصاویر با کیفیت و سرعت مناسب ، استفاده کرد . به موازات کاهش قیمت چاپگر های لیزری رنگی ، تعداد بیشتری از کاربران تمایل به استفاده از این نوع چاپگرها پیدا کرده اند.

ویژگی های مهم چاپگر

از مهم ترین ویژگی های مرتبط با چاپگر ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرعت :

یکی از مهم ترین عوامل حضور موفقیت آمیز در صحنه رقابت تجاری بین تولید کنندگان افزایش سرعت چاپگر هاست . تولید گنندگان همواره به منظور افزایش توان رقابتی محصولات تولیدی خود و پاسخگویی به نیاز متقاضیان ، تعداد صفحاتی را که یک چاپگر می تواند در واحد زمان (دقیقه) چاپ کند ،مد نظر قرار داده اند . سرعتی که تولید کنندگان روی آن متمرکز و آن را به عنوان یکی از شاخص های چاپگر های تولیدی خود عنوان می کنند،صرفا به چاپ اسناد متنی ساده یا سرعت چاپ در حالت پیش نویس ، مربوط می شود(مدت زمان ارسال اطلاعات از کامپیوتر برای چاپگر در محاسبات اعلام شده ،لحاظ نمی شود)سرعت اعلام شده توسط تولید کنندگان با آن چیزی که در عمل محقق می شود، در برخی حالات دو یا سه مرتبه (در بعضی موارد بیش از دو یا سه مرتبه)بیشتر بوده و عملا در زمان چاپ به زمان اعلام شده توسط شرکت سازنده نمی توان دست یافت. به عنوان مثال ، در بررسی انجام شده روی تعدادی از چاپگر های جوهر افشان که تولید کنندگان سرعت آنان را در حالت چاپ متن ،بین 2/5 تا 21 صفحه در دقیقه ( PPM ) اعلام کرده بودند، در عمل سرعت بین 1/9 تا 7/2 صفحه در دقیقه ،محقق شده است . در وضعیتی مشابه ، در مواردی که تولید کنندگان سرعت چاپ تصاویر را بین 2/2 تا 15 صفحه در دقیقه عنوان کرده بودند ،در عمل و با توجه به تست های انجام شده ، محدوده فوق به 0/5 تا 1/5 تنزل پیدا کرده بود.وضعیت فوق مختص چاپگر های جوهرافشان نبوده و در رابطه با چاپگر های لیزری تک رنگ و رنگی نیز صدق می کند . در بررسی انجام شده روی تعدادی از چاپگرهای لیزری تک رنگ ، سرعت بین 10 تا 18 صفحه در دقیقه در عمل برای چاپ متن ، محقق شده است . سرعت فوق ، بین یک تا سه مرتبه کمتر از تعداد صفحاتی است که توسط تولید کنندگان اعلام می شود . این وضعیت در چاپگر های لیزری رنگی و در هنگام چاپ تصاویر ،بدتر نیز می شود. به عنوان مثال ، در چاپگر های لیزری رنگی سرعت چاپ تصاویر بین یک تا سه صفحه در دقیقه بوده و این میزان هشت مرتبه کمتر از آن چیزی است که تولید کنندگان در آگهی های تبلیغاتی خود اعلام می کنند !

کیفیت چاپ:

تقریبا تمامی چاپگرهای لیزری رنگی و تک رنگ ، متن را با بالا ترین کیفیت و سرعت چاپ می کنند. چاپگر های لیزری رنگی ، نمودار های رنگی و تصاویر گرافیکی دو بعدی را به خوبی چاپ می کنند ، اما کیفیت عکس های چاپ شده توسط آنان ، قابل قیاس با چاپگر های جوهرافشان نیست (درصورت استفاده از کاغذ های مخصوص گلاسه به همراه چاپگر های جوهر افشان ،کیفیت تصاویر وضعیت به مراتب مطلوب تری را پیدا خواهد کرد). کیفیت چاپ متن در بیشتر چاپگرهای جوهر افشان مشابه چاپگر های لیزری نبوده و در برخی موارد تشخیص یک متن با جزئیات واضح روی تصاویر ، مشکل است.

دقت چاپ:

چاپگرهای جوهرافشان معمولا دارای حداکثر دقت 1200* 2400 نقطه در اینچ(  dpi ) هستند. دقت چاپ در چاپگر های جدید جوهر افشان به مرز 1200*4800 نقطه در اینچ نیز رسیده است . بهترین روش به منظور بررسی کیفیت چاپ یک چاپگر ، مشاهده نمونه خروجی تولید شده توسط آن است. چاپگرهای لیزری تک رنگ ،معمولا دارای دقتی بین 600* 600 یا 1200*1200 نقطه در اینچ هستند . وضعیت فوق در چاپگرهای لیزری رنگی به 1200*1200یا 2400*2400 نقطه در اینچ می رسد . دقت فوق ، برای چاپ متون و تصاویر گرافیکی ساده بسیار مناسب است.

قیمت چاپ هر صفحه :

قیمت کارتریج در چاپگر های جوهر افشان بالا است. معمولا کارتریج هایی که دارای قیمت مناسب تری هستند، از جوهر کمتر استفاده می کنند . هر کارتریج توانایی چاپ سیصد تا هشتصد صفحه را دارد . لازم است در زمان انتخاب چاپگر های جوهر افشان ، قیمت تمام شده هر صفحه تک رنگ و رنگی را محاسبه کرده و از ان به عنوان یک پارامتر در تصمیم گیری برای خرید یک پرینتر ، مد نظر قرار گیرد . بیشتر تولید کنندگان استفاده از کارتریج هایی با کیفیت بالارا پیشنهاد می کنند. قیمت کارتریج های فوق از کارتریج های معمولی کمی گران تر بوده ، اما حجم جوهر استفاده شده در آنان دو برابر است.. بدیهی است در چنین مواردی قیمت تمام شده چاپ یک صفحه کاهش پیدا خواهد کرد. تولید کنندگانی مانند  Canon  ،  Epson و Hp ، کارتریج هایی را وارد بازار کرده اند که هر رنگ دارای کارترج اختصاصی خود است (در مقابل استفاده از یک کارتریج برای تمامی رنگ ها ). البته قیمت کارتریج های فوق نسبت به کارتریج های معمولی اندکی بیشتر است. چاپگرهای لیزری رنگی از یک تونر کارتریج جداگانه برای هر رنگ استفاده می کنند. در بررسی اولیه به نظر می آید با توجه به قیمت بالای کارتریج این نوع چاپگر ها، قیمت تمام شده چاپ هر صفحه بیشتر از چاپگر های جوهر افشان باشد ، اما به دلیل این که هر کارتریج در این نوع از چاپگر ها توانایی چاپ شش هزار تا دوازده هزار صفحه را دارند ، قیمت تمام شده چاپ یک صفحه در آنان پایین تر از چاپگر های جوهر افشان خواهد بود.

امکانات:

تقریبا تمامی چاپگرها ی جوهرافشان ، امکانات یکسانی را ارائه و دارای حداقل حافظه(بافر)بوده، اما امکانات لازم به منظور اتصال به شبکه را دارا نیستند. تعداد کمی از تولیدکنندگان ، اقدام به ارائه چاپگرهای جوهرافشان با کاربردتجاری کرده اندکه دارای امکانات بیشتری نظیر :حافظه بیشتر ، امکان اتصال به شبکه و سینی اختیاری محل قرار دادن کاغذ هستند. چاپگرهای لیزری معمولا دارای امکانات بیشتری نسبت به چاپگرهای جوهرافشان هستند.

چاپگرهای لیزری تک رنگ ، توانایی نگهداری 150 تا700 برگ را دارند(مقدار فوق در چاپگرهای لیزری تک رنگ حرفه ای ، ششصدبرگ است ). چاپگرهای لیزری رنگی ، توانایی نگهداری 200 تا 1200برگ را دارند. روی این چاپگرها امکان نصب سینی کاغذ به منظور افزایش تعداد کاغذها تا پنج هزار برگ نیز وجود دارد. بیشتر چاپگرهای لیزری ،دارای حداقل هشت مگابایت حافظه (بافر) هستند. افزایش میزان حافظه چاپگر ، امکان چاپ همزمان تعداد صفحات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. میزان حافظه چاپگر برای کاربرانی که حجم عملیات چاپ آنان بالا است 32 مگابایت پیشنهاد می شود.

 چاپ عکس:

برخی از چاپگر های جوهر افشانی که قابلیت چاپ عکس را دارند، از یک پورت اختصاصی          ، به منظور اتصال مستقیم چاپگر به دوربین دیجیتالی استفاده می کنند. با استفاده از این پورت، دوربین دیجیتال به چاپگر متصل و امکان ارسال تصاویر انتخابی برای چاپگر فراهم می شود(نیازی به استفاده ازکامپیوتر نیست). با استفاده از چاپگرهای جوهر افشان و به کار گیری مناسب کاغذهای مخصوص چاپ عکس ، می توان کیفیت چاپ تصاویر را تا حدود زیادی افزایش داد.

بررسی مشخصات

چاپگرهای جوهرافشان

این نوع ازچاپگرها دارای سرعت چاپ پایین بوده ، اما قیمت آن ها نسبت به سایرچاپگرها مناسب تر است . این چاپگرها ، نقاط کوچک رنگی را روی کاغذ افشانده و سپس در صورت نیاز ، رنگ های دیگر نیز روی این نقاط پاشیده می شودتا رنگ مورد نظربه دست آید.. حداکثر دقت چاپ در این چاپگرها نسبت به چاپگرهای لیزری رنگی و تک رنگ کمتر است. این چاپگر ها ، به منظور استفاده کاربران خانگی ، دانش آموزان وافرادی که انتظار بالایی در ارتباط با کیفیت و سرعت چاپ را ندارند، طراحی شده اند. همواره قیمت بالای یک چاپگر ،نشان دهنده کیفیت بالای چاپ تصاویر نیست. ممکن است برخی از چاپگرها دارای قیمت بالایی باشند ،اما کیفیت چاپ تصاویر توسط آنان مناسب نباشدیا ممکن است برخی چاپگرها ی ارزان قیمت دارای کیفیتی مطلوب به منظور چاپ تصاویر باشند. قیمت اصلی یک چاپگر جوهر افشان صرفا محدود به قطعات استفاده شده در تولید چاپگر نبوده و هزینه کارتریج های مصرفی آن نیز باید مورد توجه قرار گیرد. تولید کنندگان به منظور موفقیت در بازار یابی ،اقدام به طراحی و عرضه چاپگرهای جوهر افشانی کرده اند که می توان آن ها را با قیمت بسیار مناسبی تهیه کرد. در زمان انتخاب این نوع از چاپگر ها ، باید بررسی لازم در خصوص هزینه کارتریج های مصرفی آنان انجام شود(در برخی موارد قیمت کارتریج مصرفی از قیمت چاپگر بیشتر است).

پارامتر های زیر را می توان در زمان انتخاب یک چاپگر جوهر افشان در نظر گرفت:

کیفیت چاپ:

با این که قیمت در چاپگر های جوهرافشان همواره نشان دهنده کیفیت چاپ نیست،اما در مواردی می تواندبا آن نیز مرتبط باشد. پیشنهاد می شود قبل از انتخاب چاپگر مورد نظر خود ، بررسی لازم در خصوص قیمت و کیفیت چاپ انجام شود.

حداکثر دقت چاپ:

( حداقل : از 1200*1200تا 2400*2400نقطه در اینچ .حداکثر :از1200*2400تا 1200*4800  نقطه در اینچ). دقت چاپ هر چاپگر برحسب نقطه در اینچ مربع است.بنابراین هر اندازه تعداد نقاط چاپ شده در یک اینچ مربع بیشتر باشد ، کیفیت چاپ نیز بالاتر می رود.

سینی کاغذ و ظرفیت کارتریج:

(حداقل : 50تا100برگ.حداکثر 100تا 250برگ).بیشتر چاپگرهای طراحی شده برای مصارف خانگی ،فاقد سینی کاغذ بوده و کاربران ملزم به قرار دادن مکرر کاغذ درون چاپگر هستند. در بیشتر چاپگر های ارزان قیمت ،به ازای چاپ هر پنجاه تاصد صفحه ،باید کارتریج تعویض شود.در صورتی که از چاپگر به منظور چاپ تصاویر تمام رنگی استفاده شود،تعداد صفحاتی را که می توان چاپ کرد ،از مقدار فوق نیز کمتر است (تعویض زود هنگام کارتریج).

بررسی هزینه تعویض کارتریج :

در زمان انتخاب این نوع از چاپگر ها ، باید در خصوص هزینه کارتریج های مصرفی و تعداد صفحاتی را که می توان با هر کارتریج چاپ کرد، بررسی کرد(در برخی موارد ،قیمت کارتریج مصرفی از قیمت چاپگر بیشتر است).

چاپگر های لیزری تک رنگ

چاپگر های لیزری تک رنگ دارای بهترین شرایط از نظر قیمت ، کیفیت چاپ و سرعت بوده و از آنان اغلب در منازل و ادارات استفاده می شود. بیشتر کاربران خانگی که نیازمند سرعت مناسب به منظور چاپ متون خود هستند ،چاپگرهای لیزری تک رنگ را ه چاپگرهای جوهر افشان ترجیح می دهند . قیمت این چاپگرها نسبت به چاپگرهای جوهر افشان بیشتر است و متون چاپ شده توسط آن ها دارای کیفیت بهتری بوده و یمت تمام شده چاپ هر صفحه توسط این چاپگرها نیز پایین تر ازچاپگرهای جوهر افشان است.قیمت تونر چاپگر های فوق ،نسبت به کارتریج چاپگرهای جوهر افشان دارای قیمت مناسب تری بوده و تعداد صفحات چاپ شده توسط این تونر ها نیز بیش از صفحات چاپ شده توسط کارتریج های چاپگر های جوهر افشان است،اما در صورت ضرورت چاپ متون به صورت رنگی ،استفاده از چاپگرهای جوهر افشان پیشنهاد می شود. در صورتی که بودجه لازم برای تهیه چاپگر موجود باشد ،می توان هر دو نوع چاپگر را تهیه کرد. در چنین مواردی می توان به منظور چاپ متون از چاپگر لیزری استفاده کرده و طول عمر کارتریج های چاپگر جوهر افشان را افزایش داد.

پارامتر های زیر را می توان در زمان انتخاب یک چاپگر لیزری تک رنگ در نظر گرفت .

سرعت چاپ متن:

(حداقل : 9تا12صفحه در دقیقه ، حداکثر :11تا18صفحه در دقیقه).سرعت های فوق ،نشان دهنده سرعت چاپ این نوع از چاپگرهادر رابطه با صفحاتی است که صرفا شامل متن هستند(کاربرداولیه چاپگر های لیزری تک رنگ به منظور چاپ متن است). چاپگرهای لیزری تجاری دارای توانی معادل دو برابر توان چاپگرهای کوچک و خانگی هستند.

حداکثر دقت چاپ:

(حداقل:600*600تا1200*1200 نقطه در اینچ).دقت چاپ هر چاپگر برحسب نقطه در اینچ اندازه گیری می شود. واحد فوق ، نشان دهنده تعداد نقاط چاپ شده در یک اینچ مربع است . بنابراین هر اندازه تعداد نقاط چاپ شده در یک اینچ مربع بیشتر باشد ،کیفیت چاپ بالاتر می رود.حافظه : (حداقل: 2تا8مگابایت حداکثر :16تا64مگابایت).چاپگرها،فایل های ارسال شده برای چاپ را در حافظه خود ذخیره (صف بندی) و در ادامه به ترتیب آنان را چاپ می کنند . هر اندازه میزان حافظه چاپگر بیشتر باشد،سرعت چاپ افزایش می یابد.

رابط:

(حداقل :پورت  USB  و  Parallel (موازی)حداکثر : Ethernet ،  USB و مادون قرمز به صورت اختیاری ).بیشتر کاربران از پورت های USB  یا  Parallel به منظور اتصال چاپگر به کامپیوتر استفاده می کنند . چاپگر های حرفه ای که از آنان در ادارات و سازمان های  بزرگ استفاده می شود،دارای یک پورت Ethernet بوده و امکان فعال کردن آنان در شبکه به صورت یک گره مستقل فراهم می شود.برخی چاپگرهای لیزری جدید ، دارای یک پورت IrDA بوده که  Notebook یا PDA را قادر می سازد با استفاده از پورت های مادون قرمز ( Infrared) با آنان مرتبط و اقدام به چاپ فایل های مورد نظر خود کند.

ظرفیت سینی کاغذ:

(حداقل:150تا350برگ حداکثر:350تا650برگ). چاپگرهای حرفه ای به منظور استفاده در سازمان ها و ادارات بزرگ طراحی شده اندو کاربران متعددی از چاپگر به صورت مشترک استفاده می کنند.   ظرفیت سینی کاغذ چاپگرهای حرفه ای ،دو تا سه برابر چاپگرهای معمولی هستند.

چاپگرهای لیزری رنگی

چاپگرهای لیزری رنگی برای اشخاص و سازمان هایی که نیازمند چاپ رنگی تصاویر و متون هستند ،طراحی شده اند. چاپگرهای فوق ،از جمله گران ترین چاپگرهای موجود بوده و کاربران خانگی به ندرت از این نوع چاپگر ها استفاده می کنند.

پارامتر های زیر را می توان در زمان انتخاب یک چاپگر لیزری رنگی در نظر گرفت:

سرعت چاپ رنگی (صفحات شامل تصویر ) :

(حداقل :کمتر از 1تا2 صفحه در دقیقه حداکثر 5/1تا 3 صفحه در دقیقه).سرعت چاپ این نوع چاپگرها،یکی از عوامل اساسی در انتخاب آنان محسوب می شود. چاپگرهای فوق ، علاوه بردارا بودن کیفیت مطلوب دارای سرعت بالایی نیز هستند. برخی از مدل های ارزان قیمت این نوع از چاپگرها دارای سرعت مناسب نبوده و لازم است در زمان انتخاب آن ها به این نکته دقت شود.

کیفیت چاپ:

کیفیت این نوع چاپگرها در زمان چاپ تصاویر گرافیکی بسیار مناسب بوده و همین امر یکی از دلایل اصلی انتخاب آنان به شمار می آید. چاپگرهای رنگی و چاپگرهای لیزری تک رنگ ،صفحات حاوی متن را با کیفیت مناسب و سرعت مطلوب چاپ می کنند.

حداکثر دقت چاپ:

(حداقل : 600*1200 تا 1200*2400 حداکثر :1200*2400 تا 2400*2400)دقت چاپ در این نوع چاپگر بالاتر از پرینتر های لیزری تک رنگ بوده و این مسئله باعث می شود تصاویر چاپ شده توسط آن ، از کیفیت بالایی برخوردار باشد. واحد فوق ، نشان دهنده تعداد نقاط چاپ شده در یک اینچ مربع است. بنابراین هر اندازه تعداد نقاط چاپ شده در یک اینچ مربع بیشتر باشد، کیفیت چاپ نیز بالاتر می رود.

سرعت چاپ تک رنگ (متن): (حداقل :5تا10 صفحه حداکثر : 11تا 15 صفحه ). معمولا سرعت چاپ چاپگر های لیزری رنگی ، بیشتر از سرعت چاپ چاپگرهای لیزری تک رنگ است.

 

              نکاتی در باره تهیه چاپگر


چاپگرهای جوهر افشان

علی رقم قیمت مناسب چاپگرهای جوهرافشان ،قیمت کارتریج مصرفی آنان در برخی موارد قیمت چاپگر بیشتر است. قبل از انتخاب این نوع از چاپگرها لازم است در خصوص قیمت کارتریج های مصرفی بررسی شده و مشخص شود که هر کارتریج جوابگوی چاپ چند صفحه است. پس از مشخص شدن پارامتر فوق ،می توان هزینه مصرف کارتریج در طی یک سال را مشخص کرد. درصورتی که امکان پیش بینی رنگ مصرفی وجود داشته باشد، پیشنهاد می شود رنگ مذکور به صورت جداگانه تهیه شود. (صرفه جویی در هزینه تهیه کارتریج ) . به عنوان مثال ، در صورتی که باید روی تمامی صفحات آرمی به رنگ قرمز چاپ شود، می توان به همراه چاپگر دو کار تریج رنگ اضافی به رنگ قرمز نیز تهیه کرد.

  تمامی تولید کنندگان همواره به منظور جذب خریداران بیشتر ،حداکثر سرعت چاپگر را به عنوان یک برگ برنده تبلیغاتی مطرح می کنند . در ازمایش های متعدد انجام شده روی تعداد زیادی چاپگرمشخص شده است که سرعت های ذکر شده همواره بیش از سرعت واقعی چاپگر است . موتور چاپ چاپگرهایجوهر افشان به طور معمول توانایی چاپ دو تا چهار صفحه در دقیقه به صورت متن تمام صفحه با 5/8تا11اینچ تصاویر گرافیکی در طی دو تا سه دقیقه رادارند.

برخی از چاپگرهای جوهرافشان توانایی چاپ عکس با کیفیت بسیار مناسب را دارند . اگر قصد استفاده از چاپگر جوهر افشان به منظور چاپ عکس وجود دارد، پیشنهاد می شوداز چاپگرهای مختص این کار استفاده شود . به این نوع چاپگر ها ، Photo Printer گفته می شود که دارای یک صفحه نمایش و پورت USB به منظور اتصال مستقیم دوربین دیجیتال به چاپگر است(بدون نیاز به کامپیوتر) .

قیمت یک چاپگر نشان دهنده کیفیت و سرعت چاپگر نیست . به عنوان مثال ،ممکن است بابت یک چاپگرجوهر افشان هزینه زیادی پرداخت شود ، اما کیفیت آن ،پاسخگوی خواسته های شما نباشد،در حالی که ممکن است یک چاپگر با قیمت کمتر دارای کیفیت مطلوب مورد نظر شما باشد.

چاپگرهای لیزری تک رنگ

در صورت استفاده از چاپگربرای چاپ متن ،چاپگر های لیزری تک رنگ ،پیشنهاد می شوند،زیرا در مقایسه با چاپگرهای حرفه ای جوهر افشان ،دارای کیفیت بهتری به منظور چاپ متن هستند.

با توجه به قیمت مناسب برخی از چاپگرهای تک رنگ ،استفاده از آنان برای مصارف خانگی مناسب است . در صورت نیاز به چاپ تصاویر با کیفیت مناسب ،استفاده از چاپگر های جوهرافشان حرفه ای پیشنهاد می شود.

 بیشترچاپگرهای لیزری تک رنگ جدید فدارای قابلیت اتصال به شبکه از طریق پورت های  Ethernet هستند. در صورتی که قصد استفاده از چاپگر به همراه یک کامپیوتر وجود داشته باشد ،پیشنهاد می شود که هزینه ای اضافی در ارتباط با پورت های شبکه پرداخت نشود.

چاپگرهای لیزری رنگی

براساس آزمایش های متعدد انجام شده روی چاپگرهای لیزری رنگی ،مشخص شده استکه سرعت چاپ آنان به مراتب پایین از سرعتی است که تولید کنندگان به ان اشاره می کنند . بنابراین در صورتی که سرعت چاپ یکی از معیارهای مهم در انتخاب چاپگر باشد، پیشنهاد می شود قبل از تهیه چاپگر مورد نظر ،سرعت چاپ آن بررسی شود.. قیمت کارتریج های رنگی چاپگرهای لیزری رنگی یکی از گران ترین کارتریج های موجود در بازار است. بازده و کارآیی کارتریج های مربوطبه چاپگرهای لیزری رنگی به مراتب بیشتر از کارتریج های چاپگرهای جوهر افشان است و در صورت محاسبه صحیح ، قیمت تمام شده چاپ هر صفحه توسط چاپگر های لیزری رنگی ،ارزان تر از چاپگرهای جوهر افشان خواهد بود.

تونر چاپگر های لیزری رنگی برای محیط زیست خطرناک هستند . بنابراین لازم است تمهیدات زیست محیطی لازم در خصوص آنان پس از مصرف اتخاذ شود.

در صورت اصرار و تمایل به چاپ تصاویر به صورت رنگی ،علی رغم وجود ضرورت های لازم در محیط کار ،می توان از چاپگرهای جوهرافشان در مقابل چاپگرهای لیزری رنگی گران قیمت استفاده کرد.

 

 

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 03 فروردین 1388 ساعت 17:40
 

افزودن نظر


کد امنیتی
Refresh

محبوب ترین مطالب

koolergazi.jpg

راهنمای خرید کولر گازی

بازدیدها 102289
eh02.gif

راهنماي خريد هارد ديسك هاي اكسترنال

بازدیدها 52007
air06.jpg

بررسی انواع کولر گازی

بازدیدها 37702
eh02.gif

راهنمای خرید فلش مموری

بازدیدها 31512
lcdorplasma.jpg

ال سی دی یا پلاسما

بازدیدها 30329
در گوگل محبوب کنید
در صورت رضایت از فانوس در گوگل محبوب کنید :

نظرسنجی
نظر شما در مورد قالب جدید فانوس چیست ؟
 
اشتراک در خبرنامه


نشانی ایمیل :

اشتراک توسط فیدبرنر

:: کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد (84-90) و هرگونه کپی برداری از مطالب سایت تنها با اجازه مدیر سایت امکان پذیر می باشد .( طراحی شده توسط » جلفانیک ) ::